KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17099294

nr 1709 9294

Sture Ekengren

(1918-1996), Sverige

Oljemålning, "Ljusnan, Öjeforsen". Signerad, oramad, Olja på duk, 54x65 cm

Sture Ekengren, svensk bildkonstnär född 1918, död 1996 .

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 16 juni 2025
kl 20:42:27

15/6 21:37:50 1      Vinnande bud

Sture Ekengren

Läs mer om Sture Ekengren